Execution time: 0.0004 seconds

Akreditovaný kurz Nutriční poradce

Interaktivní formát výuky vám pomůže rychle a snadno pochopit učební látku a převést ji jednoduše do praktických dovedností. Z hlediska množství informací, praktických ukázek je kurzem #1 na českém trhu.

Základní informace


Forma:
Prezenční
Studijní level:
Začátečník
Začátek kurzu:
21. 9. 2024 od 9:00
Zakončení kurzu:
24. 11. 2024
Probíhá:
Prezenčně + online
Získané ocenění:
Certifikace
Místo konání:
Praha Karlín

Cena:
11 900,- Kč

Q

OBJEDNÁVKA KURZU

Kurz kombinuje praktické znalosti s nejnovějšími teoretickými poznatky. Interaktivní formát výuky vám pomůže rychle a snadno pochopit učební látku a převést ji jednoduše do praktických dovedností.

Kurz je akreditovaný MŠMT.

Pro koho je kurz určen

Kurz je určen především pro ty, kdo uvažují o dráze profesionálního nutričního poradce. Po absolvování kurzu získáte certifikaci a po složení Zkoušky profesní kvalifikace, tedy akreditaci pro výkon tohoto povolání.

Kurzu se mohou účastnit i úplní začátečníci a laici, kteří chtějí více porozumět této oblasti pro své osobní potřeby.

Je také určen pro osobní trenéry, kteří si chtějí rozšířit svou kvalifikaci.

Kurz má také status rekvalifikačního kurzu, na který je možné získat podporu od Úřadu práce. Vzhledem ke zvýšeným administrativním nárokům je ovšem cena kurzu při čerpání platby přes Úřad práce o 1000 Kč vyšší než cena základní.

Jak kurz probíhá

Kurzu je členěn do 3 základních oblastí s několika samostatnými výukovými moduly. Probíhá interaktivně v kombinované formě, tedy z části v prezenční a z části v online formě. Přesný harmonogram tohoto kurzu můžete stáhnout zde.

Výuku je vedena zkušenými profesionály s bohatou vlastní praxí. Výuka je tak bohatá na ukázky a řešení konkrétních příkladů.

Po skončení kurzu získáte certifikát o absolvování kurzu. Pro profesionální dráhu Nutričního poradce vám doporučujeme složit o Zkoušku profesní kvalifikace, která je autorizována Ministerstvem zdravotnictví.

Tuto zkoušku budete skládat i v případě, že jste si požádali o dotaci z Úřadu práce na rekvalifikační kurz.

Co se v kurzu naučíte

 • Modul 1 Základy lidské výživy. Současné výživové koncepty, které porovnáme mezi sebou a seznámíme se s kontroverzemi, které mohou přinášet. Projdeme výživové výstřelky, mýty i holou pravdu.
 • Modul 2 Anatomie a fyziologie lidského těla.
  Detailně si vysvětlíme, jaké procesy v těle probíhají, které faktory do procesu vstupují a co je ovlivňuje.
 • Modul 3 Metabolismus a energetická bilance
  Projdeme jednotlivé typy metabolismu a nahlédneme na ně z pohledu fyziologie v kontextu různých typů klientů. Zboříme řadu mýtů a nepravd. Naučíme se správně počítat energetickou bilanci.
 • Modul 4 Základní živiny a hlavní složky potravin
  K tomu, abyste mohli správně sestavovat výživové plány klientům na míru, musíte pochopit přínos jednotlivých živin a jejich vzájemnou interakci. Popíšeme si faktory ovlivňují výběr potravin u jednotlivých klientů. Příklady z praxe.
 • Modul 5 Výběr potravin. Nutriční informace na štítcích potravin.
  Jak může klientům pomoci dobrá znalost a orientace v údajích na potravinových štítcích. Co je jasně dáno a co je třeba dovodit. Ne vše je tak transparentní, jak by se mohlo zdát.
 • Modul 6 Typologie klienta
  Jeden z nejdůležitějších modulů kurzu. Ukážeme si několik kritérií a metodik, jak můžete klienty členit, aby se vám s nimi co nejlépe pracovalo a dosahovali jste u nich požadovaných výsledků.
 • Modul 7 Sestavení plánu a jídelníčku na míru
  Praktický modul. Na řadě praktických ukázek si postupně osvojíme, jak sestavit výživový plán pro jednotlivé typy klientů.
 • Modul 8 Jídlo a nemoci.
  Modul s lékařem. Opravdu lze stravou ovlivnit některé nemoci? Které a jak? Které složky stravy mohou snížit riziko onemocnění. Nebo geny jsou geny a nedá se s tím nic dělat?
 • Modul 9 Doplňky stravy a suplementace
  Kdy dává smysl uvažovat o suplementaci a u kterých prvků. Seznámíme se také se způsobem, jak můžete navrhnout takový suplementační plán. A nebude ani chybět vhled do příslušné legislativy.

Základy nutričního poradenství a práce s klientem

 • Modul 10 Vstupní pohovor s klientem
 • Modul 11 Dlouhodobé vedení a motivace klienta

Základy vedení vlastní praxe nebo poradny

 • Podělíme se s vámi o praktické rady, jak svou praxi z pohledu jejího chodu nastavit, jaké nástroje a procesy se nám osvědčili a co byste neměli ve své praxi podceňovat nebo přeceňovat.

Po dokončení kurzu budete schopni …

 • Vysvětlit základní principy fungování lidského těla
 • Sestavit individuální výživový plán klientovi
 • Kvalifikovaně vést klienta krok za krokem na jeho cestě
 • Ocenit svou práci a sestavit cenovou nabídku
 • Budete vědět, co je třeba pro zřízení vlastní praxe
 • Získáte možnost pro vstup do Kurzu určeného pro Nutriční kouče

JAK SE STÁT ÚSPĚŠNÝM NUTRIČNÍM PORADCEM

E-BOOK

Zadáním emailu souhlasíte se zasíláním aktualit a novinek.

Řekli o našich kurzech

Tento kurz změnil můj osobní postoj k výživě jako takové.

Byli jsme po celou dobu od lektorů a koučů doslova zavaleni informacemi. Odborné termíny, data, grafy byly vyloženy pomocí logiky a spojovány rovnou s běžnou praxí běžného života.  Lektoři jsou bezpochyby profesionálové a nabízejí možnost i individuálních konzultací, což beru jako veliké plus. 

Velké plus je, že je možné kurz zakončit státní zkouškou  Zkoušky jsou však důsledně a zodpovědně hodnoceny, rozhodně tento kurz není pro „lajdáky“! Díky Bohu!!! Přeci jen jedná se o zdraví lidí!!

Vřele doporučuji všem, kteří se rozhodnou jít profesionální cestou stát se úspěšnými výživáři!“ Tereza Vlasáková
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce

Pokud se chcete zaměřit na kariéru v oblasti výživy, musíte získat znalosti ze spolehlivých zdrojů.

Kurz, se kterým bych si mohl splnit sem a stát se výživovým poradcem, jsem dlouho vybíral.
Hledal jsem nějaký, který by vedli zkušení praktici a jejich předávané znalosti by byly založeny na současných vědeckých poznatcích o výživě. Považuji to za důležité v době, kdy na internetu a v médiích kolují a rychle šíří nepravdivé informace o výživě a zejména pak o dietách.

Určitě bych tento kurz doporučil všem lidem, kteří se zajímají o výživu, chtějí pracovat s klienty a skrze svou práci jim chtějí zlepšovat kvalitu života.“

Marko Mitrović
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce

S čistým svědomím mohu akreditovaný kurz pro výživové poradce 100% doporučit každému, kdo se chce stejně jako já, dobře orientoval ve výživě.

Dozvěděl jsem se vše co jsem potřeboval o fungování těla, jak se orientovat v potravinách a jak sestavit správně vyvážený jídelníček.

Lektoři měli veškerá svá tvrzení podložena lékařskými a vědeckými studiemi. Úzce kooperují s českými lékaři. Překvapilo mě tak kolik  mýtů o výživě na internetu koluje.
Těším se na další semináře, kterých se v budoucnu rád zúčastním.

Jakub Wurdák
14.6.2022
Akreditovaný kurz pro výživu

Díky přátelské atmosféře, kvalitním studijním materiálům a pod vedením profíků v oboru, jsem kurz Poradce pro výživu zakončila úspěčně.

Mohu jen doporučit 🤓😊“

Simona Franzová
14.6.2022
Poradce pro výživu

Skvělý kurz. Perfektní tým lektorů s obrovským rozsahem znalostí.
Proti jiným kurzům, které jsem kdy absolvovala, po celou dobu ojedinělý individuální přístup.

Lektoři nemají problém přidat dobu navíc, když něčemu nerozumíte nebo něco nepochopíte.

Nemůžu jinak než doporučit.

Už teď se těším na jejich další semináře.“

Jana Jedličková
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce