Execution time: 0.0003 seconds

Online kurz Nutriční poradce

Učte se odkudkoliv a staňte se nutričním poradcem. Využívejte svůj čas efektivně a rozdělte si výuku dle vlastních možností. Kurz svým obsahem odpovídá akreditovanému kurzu Nutriční poradce, který pořádáme i v kombinované formě.

Základní informace


Forma:
Online
Studijní level:
Začátečník
Začátek kurzu:
20. 2. 2024 od 9:00
Zakončení kurzu:
7. 5. 2024
Probíhá:
Každé úterý (9-11 hod.)
Získané ocenění:
Certifikace
Místo konání:
Online

Cena:
9 900,- Kč

Q

OBJEDNÁVKA KURZU

Studujte odkudkoliv a využívejte svůj čas efektivně. Rozdělte si výuku dle vlastních možností.

Kurz svým obsahem odpovídá akreditovanému kurzu Nutriční poradce, který pořádáme i v kombinované formě.

PRO KOHO JE KURZ URČEN

Kurz je určen především pro ty, kdo uvažují o dráze profesionálního nutričního poradce.

Kurzu se mohou účastnit i úplní začátečníci a laici, kteří chtějí více porozumět této oblasti pro své osobní potřeby.

Kurz má také status rekvalifikačního kurzu, na který je možné získat podporu od Úřadu práce.

JAK KURZ PROBÍHÁ

Kurz je členěn do několika modulů a probíhá 12, po sobě jdoucích, týdnů.

Každý týden se sejdeme v úterý od 9:00 do 11:00 hodin a budeme krok za krokem budovat a rozšiřovat vaše znalosti.

Konkrétně tento kurz začíná 3.10.2023.

Z každého modulu je pořizován záznam, ke kterému obdržíte přístup. Pro zdárnou přípravu však doporučujeme připojit se alespoň v 75 % k online výuce. V rámci výuky budete mít prostor a jedinečnou možnost diskutovat s profesionálními lektory a klást jim otázky z oblastí, které vás zajímají a jsou předmětem výuky daného modulu.

Každý z účastníků je také připojen do příslušné studijní skupiny na Facebooku, kde budete mít možnost nad rámec výuky s lektery diskutovat a ptát se jich na oblasti, kterým nerozumíte nebo si nejste jisti, že jste je pochopili správně.

Výuka je vedena zkušenými profesionály s bohatou vlastní praxí. Výuka je tak bohatá na ukázky a řešení konkrétních příkladů.

Po skončení kurzu získáte na základě zdárného absolvování teoretické a praktické zkoušky certifikát o absolvování kurzu. Pro profesionální dráhu Nutričního poradce vám doporučujeme složit Zkoušku profesní kvalifikace, která je autorizována Ministerstvem zdravotnictví.

Na tento kurzu bohužel není možné uplatnit žádosti o úhradu na Úřadu práce pro rekvalifikační kurz. Pokud máte zájem o tuto formu, využijte našeho kurzu vedeného v prezenční, resp. kombinované formě.

CO SE V KURZU NAUČÍTE

 • Modul 1 Anatomie a fyziologie lidského těla.
  Vysvětlíme vám, jak tělo funguje. Jakým způsobem se využívají živiny a jaké faktory na to mohou mít vliv.
 • Modul 2 Metabolismus a energetická bilance
  Zbouráme řadu předsudků a mýtů, které se váží k metabolismu a putují napříč internetem. Naučíme se, jak správně o metabolismu přemýšlet a jak, v kontextu nejnovějších vědeckých studií, správně nastavit hodnoty energetické bilance pro konkrétního klienta.
 • Modul 3 Skupiny potravin, základní živiny a vše co o nich musíte vědět
  K tomu, abyste mohli pro své klienty správně sestavovat stravovací plán včetně konkrétního jídelníčku, musíte porozumět jednotlivým skupinám základních živin a jak spolu interagují, vzájemně se doplňují a podporují. Neopomeneme prozkoumat ani vitaminy a minerální látky.
 • Modul 4 Značení potravin.
  K tomu, abyste mohli své klienty správně vést a učit je novým dovednostem, musíte mít pokročilou znalost ve značení potravin. Naučíme vás vše, čeho byste si vy a vaši klienti měli na štítcích potravin všímat, abyste je dokázali rozlišovat na užitečné a neužitečné pro váš cíl a záměr.
 • Modul 5 Doplňky stravy
  Na základě informací, které již budete mít k dispozici, se sami rozhodnete, zda je užitečné doplňky do stravy zařazovat, jak je vybírat, kdy s nimi pracovat a jak dosahovat požadovaných výsledků. Řekneme si i něco o jejich kombinacích a nezapomeneme ani na příslušnou legislativu.
 • Modul 6 Specifika výživy určitých skupinu
  Mimo většinovou populaci se budeme zaměřovat i na specifika některých skupin jako jsou sportovci, těhotné a kojící ženy, transgender, děti, pracující na směny, apod.
 • Modul 7 Civilizační choroby. Jak s nimi v přípravě jídelníčku pracovat
  Celiakie, laktózová intolerance, atopický ekzém, apod. jsou civilizační choroby, se kterými se dnes lidská populace potýká. Seznámíme se s tím, jak lze správnou skladbou stravy preventivně snižovat rizika jejich propuknutí a jak je lze efektivně ovlivňovat a ve stravě zohledňovat, pokud již propukly.

Základy nutričního poradenství a práce s klientem

 • Vstupní pohovor s klientem
 • Naučíme vás porozumět výsledkům bioimpendančních vah a jak správně výsledky interpretovat.
 • Podíváme se na to, jak vést úvodní rozhovor, abyste dokázali správně vyhodnotit veškeré vstupující faktory jako jsou zdravotní a tělesné predispozice a připravenost klienta na změnu, které budou následně vstupovat do toho, jak budete klienta vést a koučovat, abyste udrželi jeho motivaci a dosáhli tak stanovených cílů.
 • Sestavení výživového a suplementačního plánu
  Řekneme si, jak by měl být profesionálně navržený komplexní výživový plán a jaké by měl mít součásti.
  Společně, krok za krokem, výživový plán sestavíme. Vysvětlíme si, jakých chyb se především vyvarovat a naučíme se, jak budete moci tuto základní kostru modifikovat pro různé klienty, kteří mají různé vstupní predispozice, různé cíle a odlišné přístupy k vašemu vedení.
 • Budete si moci vyzkoušet, jak nastavit plán včetně suplementace klientovi, který k vám přijde bez výsledků nebo s výsledky základního biochemické rozboru.

Základy vedení vlastní praxe nebo poradny

 • Podělíme se s vámi o praktické rady, jak svou praxi z pohledu jejího chodu nastavit, jaké nástroje a procesy se nám osvědčili a co byste neměli ve své praxi podceňovat nebo přeceňovat.

PO DOKONČENÍ KURZU BUDETE SCHOPNI …

 • Vysvětlit základní principy fungování lidského těla
 • Sestavit individuální výživový plán klientovi
 • Kvalifikovaně vést klienta krok za krokem na jeho cestě
 • Ocenit svou práci a sestavit cenovou nabídku
 • Budete vědět, co je třeba pro zřízení vlastní praxe
 • Získáte možnost pro vstup do Kurzu určeného pro Nutriční kouče

ČÍM JE KURZ ZAKOČEN

Certifikát o úspěšném zakončení kurzu

Kurz je zakončen teoretickým testem a praktickou zkouškou, kterými ověříme vaše znalosti a dovednosti. Každý, kdo prokáže náležité znalosti, získá certifikát o absolvování Online kurzu Nutriční poradce.

Zkouška profesní kvalifikace nutriční kvalifikace

Na tento kurz můžte navázat Zkouškou profesní kvalifikace, který vás posune mezi přední příčky nutričních poradců. Zkouška je na úrovni státní zkoušky. Získáváte tak nejvyšší možné vzdělání pro výživové poradce.

JAK SE STÁT ÚSPĚŠNÝM NUTRIČNÍM PORADCEM

E-BOOK

Zadáním emailu souhlasíte se zasíláním aktualit a novinek.

Řekli o našich kurzech

Tento kurz změnil můj osobní postoj k výživě jako takové.

Byli jsme po celou dobu od lektorů a koučů doslova zavaleni informacemi. Odborné termíny, data, grafy byly vyloženy pomocí logiky a spojovány rovnou s běžnou praxí běžného života.  Lektoři jsou bezpochyby profesionálové a nabízejí možnost i individuálních konzultací, což beru jako veliké plus. 

Velké plus je, že je možné kurz zakončit státní zkouškou  Zkoušky jsou však důsledně a zodpovědně hodnoceny, rozhodně tento kurz není pro „lajdáky“! Díky Bohu!!! Přeci jen jedná se o zdraví lidí!!

Vřele doporučuji všem, kteří se rozhodnou jít profesionální cestou stát se úspěšnými výživáři!“ Tereza Vlasáková
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce

Pokud se chcete zaměřit na kariéru v oblasti výživy, musíte získat znalosti ze spolehlivých zdrojů.

Kurz, se kterým bych si mohl splnit sem a stát se výživovým poradcem, jsem dlouho vybíral.
Hledal jsem nějaký, který by vedli zkušení praktici a jejich předávané znalosti by byly založeny na současných vědeckých poznatcích o výživě. Považuji to za důležité v době, kdy na internetu a v médiích kolují a rychle šíří nepravdivé informace o výživě a zejména pak o dietách.

Určitě bych tento kurz doporučil všem lidem, kteří se zajímají o výživu, chtějí pracovat s klienty a skrze svou práci jim chtějí zlepšovat kvalitu života.“

Marko Mitrović
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce

S čistým svědomím mohu akreditovaný kurz pro výživové poradce 100% doporučit každému, kdo se chce stejně jako já, dobře orientoval ve výživě.

Dozvěděl jsem se vše co jsem potřeboval o fungování těla, jak se orientovat v potravinách a jak sestavit správně vyvážený jídelníček.

Lektoři měli veškerá svá tvrzení podložena lékařskými a vědeckými studiemi. Úzce kooperují s českými lékaři. Překvapilo mě tak kolik  mýtů o výživě na internetu koluje.
Těším se na další semináře, kterých se v budoucnu rád zúčastním.

Jakub Wurdák
14.6.2022
Akreditovaný kurz pro výživu

Díky přátelské atmosféře, kvalitním studijním materiálům a pod vedením profíků v oboru, jsem kurz Poradce pro výživu zakončila úspěčně.

Mohu jen doporučit 🤓😊“

Simona Franzová
14.6.2022
Poradce pro výživu

Skvělý kurz. Perfektní tým lektorů s obrovským rozsahem znalostí.
Proti jiným kurzům, které jsem kdy absolvovala, po celou dobu ojedinělý individuální přístup.

Lektoři nemají problém přidat dobu navíc, když něčemu nerozumíte nebo něco nepochopíte.

Nemůžu jinak než doporučit.

Už teď se těším na jejich další semináře.“

Jana Jedličková
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce