Execution time: 0.0003 seconds

Zkouška profesní kvalifikace Nutriční poradce

Zkouška profesní kvalifikace je jasným signálem pro vaše klienty, že se svěřují do důvěryhodných a kvalifikovaných rukou a mohou očekávat profesionální rady a doporučení.

Základní informace


Forma:
Prezenční
Studijní level:
Pokročilý
Začátek kurzu:
22. 6. 2024 od 9:00
Zakončení kurzu:
23. 6. 2024
Probíhá:
Ústně + písemně
Získané ocenění:
Osvědčení
Místo konání:
Praha Karlín

Cena:
6 000,- Kč

Q

OBJEDNÁVKA KURZU

Obecně platí, že profesní kvalifikace je definována jako způsobilost fyzické osoby vykonávat řádně určitou pracovní činnost nebo soubor pracovních činností v určitém povolání.

Můžete se setkat s dvojím označením, a to jak Zkouška profesní kvalifikace, tak i s Profesní zkouškou národní kvalifikace nutriční poradce. Jedná se prakticky o synonyma téhož.

Profesní kvalifikace výživový poradce má podle Evropského kvalifikačního rámce přiřazenou úroveň č. 5, což volně přeloženo znamená, že jde zkoušku na úrovni státní maturity.

KDO BY MĚL O SLOŽENÍ ZKOUŠKY UVAŽOVAT

O zkoušce by měly uvažovat všichni ti, kdo se chtějí vydat na cestu profesionálního nutričního poradce.

Zkouška profesní kvalifikace je jasným signálem pro vaše klienty, že se svěřují do důvěryhodných a kvalifikovaných rukou a mohou očekávat profesionální rady a doporučení.

PRŮBĚH ZKOUŠKY

Zkouška probíhá formou písemného a praktického testování z předem daných znalostních celků.

Pro samotnou zkoušku jsou rozhodující vaše znalosti, nikoliv vzdělání, kterého jste dosáhli. 

Praktické testování probíhá před komisí, která je složena ze dvou autorizovaných osob.

V případě Nutričního institutu jsou autorizovanými osobami Ing. Monika Bartolomějová, Mgr. Tereza Pešoutová a MUDr. Matěj Kohutiar. První dvě jmenované jsou autorizovanými osobami od začátku platnosti samotného standardu, tedy od roku 2019.

Podrobnosti o zkouškách národní kvalifikace naleznete též v Soustavě národní kvalifikace.

PŘÍNOS PROFESNÍ KVALIFIKACE NUTRIČNÍ PORADCE

  • Se zkouškou profesní kvalifikace získáte nejvyšší kvalifikaci v oboru a to na úrovni státní zkoušky.
  • Pokud touto zkouškou úspěšně projdete, budete si moci být jisti svými znalostmi a budete poskytovat profesionální poradenství ve výživě.
  • Vzhledem ke zvyšující se poptávce po nutričním poradenstvím v posledních letech samozřejmě přibývá i výživových poradců, kteří však nemají dostatečnou kvalifikaci a s tím související znalosti. Složením Zkoušky profesní kvalifikace tak dáváte svým klientům, jasně na vědomí, že se spolehlivě dostali do rukou profesionála nikoli amatéra.
  • Výživový poradce je aktuálně zařazen mezi živnosti volné, tedy k výkonu tohoto povolání Vám samozřejmě postačuje splnit pouze obecné podmínky pro výkon volné živnosti, bez prokázání odborné způsobilosti. Avšak v současné době se vede diskuse o přesunu této profese pod živnost vázanou, kdy bude Zkouška profesní kvalifikace vyžadována.

DALŠÍ VYPSANÉ TERMÍNY ZKOUŠEK

Červen 22.-23.6.2024

Listopad 23.-24.11.2024

Prosinec 7.-8.12.2024

Vždy se jedná o sobotu a neděli. Zkoušky probíhají prezenčně v Praze (Form Factory, Křižíkova 213/44, Praha 8-Karlín) a vždy začínáme od 9:00 hodin.

.

JAK SE STÁT ÚSPĚŠNÝM NUTRIČNÍM PORADCEM

E-BOOK

Zadáním emailu souhlasíte se zasíláním aktualit a novinek.

Řekli o našich kurzech

Tento kurz změnil můj osobní postoj k výživě jako takové.

Byli jsme po celou dobu od lektorů a koučů doslova zavaleni informacemi. Odborné termíny, data, grafy byly vyloženy pomocí logiky a spojovány rovnou s běžnou praxí běžného života.  Lektoři jsou bezpochyby profesionálové a nabízejí možnost i individuálních konzultací, což beru jako veliké plus. 

Velké plus je, že je možné kurz zakončit státní zkouškou  Zkoušky jsou však důsledně a zodpovědně hodnoceny, rozhodně tento kurz není pro „lajdáky“! Díky Bohu!!! Přeci jen jedná se o zdraví lidí!!

Vřele doporučuji všem, kteří se rozhodnou jít profesionální cestou stát se úspěšnými výživáři!“ Tereza Vlasáková
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce

Pokud se chcete zaměřit na kariéru v oblasti výživy, musíte získat znalosti ze spolehlivých zdrojů.

Kurz, se kterým bych si mohl splnit sem a stát se výživovým poradcem, jsem dlouho vybíral.
Hledal jsem nějaký, který by vedli zkušení praktici a jejich předávané znalosti by byly založeny na současných vědeckých poznatcích o výživě. Považuji to za důležité v době, kdy na internetu a v médiích kolují a rychle šíří nepravdivé informace o výživě a zejména pak o dietách.

Určitě bych tento kurz doporučil všem lidem, kteří se zajímají o výživu, chtějí pracovat s klienty a skrze svou práci jim chtějí zlepšovat kvalitu života.“

Marko Mitrović
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce

S čistým svědomím mohu akreditovaný kurz pro výživové poradce 100% doporučit každému, kdo se chce stejně jako já, dobře orientoval ve výživě.

Dozvěděl jsem se vše co jsem potřeboval o fungování těla, jak se orientovat v potravinách a jak sestavit správně vyvážený jídelníček.

Lektoři měli veškerá svá tvrzení podložena lékařskými a vědeckými studiemi. Úzce kooperují s českými lékaři. Překvapilo mě tak kolik  mýtů o výživě na internetu koluje.
Těším se na další semináře, kterých se v budoucnu rád zúčastním.

Jakub Wurdák
14.6.2022
Akreditovaný kurz pro výživu

Díky přátelské atmosféře, kvalitním studijním materiálům a pod vedením profíků v oboru, jsem kurz Poradce pro výživu zakončila úspěčně.

Mohu jen doporučit 🤓😊“

Simona Franzová
14.6.2022
Poradce pro výživu

Skvělý kurz. Perfektní tým lektorů s obrovským rozsahem znalostí.
Proti jiným kurzům, které jsem kdy absolvovala, po celou dobu ojedinělý individuální přístup.

Lektoři nemají problém přidat dobu navíc, když něčemu nerozumíte nebo něco nepochopíte.

Nemůžu jinak než doporučit.

Už teď se těším na jejich další semináře.“

Jana Jedličková
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce