Certifikovaný nutriční kurz pro osobní a fitness trenéry

Základní informace


Forma:
Prezenční
Studijní level:
Začátečník
Začátek kurzu:
27. 1. 2024 od 09:00
Zakončení kurzu:
3. 3. 2024
Probíhá:
Prezenčně
Získané ocenění:
Certifikace
Místo konání:
Praha Karlín

Cena:
15900,- Kč
Q

OBJEDNÁVKA KURZU

Certifikovaný nutriční kurz pro osobní a fitness trenéry

Rychlá regenerace svalů, zrychlení úbytku podkožního tuku, efektivnější nabývání na svalové hmotě. Tomu je možné efektivně pomoc vhodnými nutričními kroky.

Základní informace


Forma:
Prezenční
Studijní level:
Začátečník
Začátek kurzu:
27. 1. 2024 od 09:00
Zakončení kurzu:
3. 3. 2024
Probíhá:
Prezenčně
Získané ocenění:
Certifikace
Místo konání:
Praha Karlín

Cena:
15900,- Kč

Q

OBJEDNÁVKA KURZU

Ať se zeptáte kteréhokoli trenéra, tak vám řekne, že břišní svaly se vyrábí v kuchyni, ne v posilovně. Je to proto, že výživa je obrovským faktorem pro úspěch v dosahování cílů, ať jde o hubnutí, nárůst objemu hmoty, vytrvalosti nebo síly.

Nejmodernější výživové trendy právě využívají nejnovější vědecké poznatky z fyziologie těla.  Menší dřina, rychlejší možnosti dosahování konkrétního cíle. Nejen o tom bude náš celý kurz.

Pro koho je kurz určen

Tento kurz je primárně určen všem profesionálním osobním a fitness trenérům, kteří se chtějí na existujícím trhu odlišit, zlepšit svou konkurenceschopnost, ale především chtějí svým klientům pomáhat dostat se do kondice.

Chápou, že propojení fyzické aktivity se správně zvolenou a rozplánovanou stravou je tím, co může klientům zlepšit jejich fyzické i duševní zdraví a dosahovat trvalých výsledků.

Existují různé strategie v závislosti na typu klienta, jeho pohlaví, věku, cvičeních cílech, apod.

Kurzu se samozřejmě mohou účastnit i sportovní nadšenci, kteří chtějí vědět víc o tom, jak správně nastavit a naplánovat stravu při tréninkové aktivitě.

Jak kurz probíhá

Kurzu je členěn do 3 základních oblastí s několika samostatnými výukovými moduly. Probíhá interaktivně v kombinované formě, tedy z části v prezenční a z části v online formě. Přesný harmonogram tohoto kurzu můžete stáhnout zde.

Výuku je vedena zkušenými profesionály s bohatou vlastní praxí. Výuka je tak bohatá na ukázky a řešení konkrétních příkladů.

Po skončení kurzu vás čekají závěrečné zkoušky, na základě nichž získáte certifikát o absolvování kurzu. Pro profesionální dráhu Nutričního poradce vám doporučujeme složit o Zkoušku profesní kvalifikace, která je akreditována Ministerstvem školství a sportu.

Tuto zkoušku budete skládat i v případě, že jste si požádali o dotaci z Úřadu práce na rekvalifikační kurz.

Co se v kurzu naučíte

 • Modul 1 Základy lidské výživy. Současné výživové koncepty a trendy ve sportu. Výživové výstřelky, mýty a překonané strategie.
 • Modul 2 Anatomie a fyziologie lidského těla.
  Detailně si vysvětlíme, jaké procesy v těle v souvislosti se sportem a výživou probíhají. Jaké faktory do procesu vstupují a co je ovlivňuje.
 • Modul 3 Metabolismus a energetická bilance.
  Projdeme jednotlivé typy metabolismu a nahlédneme na ně z pohledu fyziologie v kontextu různých typů klientů a jejich sportovních cílů. Naučíme se správně spočítat energetickou bilanci v kontextu budoucího vývoje.
 • Modul 4 Základní živiny a hlavní složky potravin.
  Přínos jednotlivých živin a především jejich vzájemná interakce. Příklady z praxe pro silové, vytrvalostní a výbušné sporty.
 • Modul 5 Typologie klienta.
  Nejdůležitější metodiky a kritéria pro moderní typologii klientů, která vám pomůže pro zkvalitnění stanovování postupných kroků a cílů.
 • Modul 6 Předtréninková a potréninková strava, správné sestavení plánu a jídelníčku na míru.
  Praktický modul. Na řadě praktických ukázek si postupně osvojíme, jak sestavit výživový plán pro jednotlivé typy klientů s odlišnými cíli a v různých sportech.
 • Modul 7 Jídlo, zranění a regenerace.
  Modul s lékařem. Jak lze ovlivnit rychlejší regeneraci nebo poúrazové stavy. Nebo geny jsou geny a nedá se s tím nic dělat?
 • Modul 8 Doplňky stravy a suplementace ve sportu.
  Kdy dává smysl uvažovat o suplementaci a u jakých klientů. Seznámíme se také se způsobem, jak můžete navrhnout ideální suplementační plán.

Po dokončení kurzu budete schopni…

 • Vysvětlit základní principy fungování lidského těla
 • Sestavit individuální výživový plán klientovi
 • Kvalifikovaně vést klienta krok za krokem na jeho cestě
 • Sestavit ideální výživový plán na míru
 • Dávat správná doporučení na předréninkovou a potréninkovou stravu podle typu klienta, sportovního zaměření a míry zátěže
 • Získáte možnost pro vstup do Kurzu určeného pro Nutriční kouče

JAK SE STÁT ÚSPĚŠNÝM NUTRIČNÍM PORADCEM

E-BOOK

Zadáním emailu souhlasíte se zasíláním aktualit a novinek.

Řekli o našich kurzech

Tento kurz změnil můj osobní postoj k výživě jako takové.

Byli jsme po celou dobu od lektorů a koučů doslova zavaleni informacemi. Odborné termíny, data, grafy byly vyloženy pomocí logiky a spojovány rovnou s běžnou praxí běžného života.  Lektoři jsou bezpochyby profesionálové a nabízejí možnost i individuálních konzultací, což beru jako veliké plus. 

Velké plus je, že je možné kurz zakončit státní zkouškou  Zkoušky jsou však důsledně a zodpovědně hodnoceny, rozhodně tento kurz není pro „lajdáky“! Díky Bohu!!! Přeci jen jedná se o zdraví lidí!!

Vřele doporučuji všem, kteří se rozhodnou jít profesionální cestou stát se úspěšnými výživáři!“ Tereza Vlasáková
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce

Pokud se chcete zaměřit na kariéru v oblasti výživy, musíte získat znalosti ze spolehlivých zdrojů.

Kurz, se kterým bych si mohl splnit sem a stát se výživovým poradcem, jsem dlouho vybíral.
Hledal jsem nějaký, který by vedli zkušení praktici a jejich předávané znalosti by byly založeny na současných vědeckých poznatcích o výživě. Považuji to za důležité v době, kdy na internetu a v médiích kolují a rychle šíří nepravdivé informace o výživě a zejména pak o dietách.

Určitě bych tento kurz doporučil všem lidem, kteří se zajímají o výživu, chtějí pracovat s klienty a skrze svou práci jim chtějí zlepšovat kvalitu života.“

Marko Mitrović
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce

S čistým svědomím mohu akreditovaný kurz pro výživové poradce 100% doporučit každému, kdo se chce stejně jako já, dobře orientoval ve výživě.

Dozvěděl jsem se vše co jsem potřeboval o fungování těla, jak se orientovat v potravinách a jak sestavit správně vyvážený jídelníček.

Lektoři měli veškerá svá tvrzení podložena lékařskými a vědeckými studiemi. Úzce kooperují s českými lékaři. Překvapilo mě tak kolik  mýtů o výživě na internetu koluje.
Těším se na další semináře, kterých se v budoucnu rád zúčastním.

Jakub Wurdák
14.6.2022
Akreditovaný kurz pro výživu

Díky přátelské atmosféře, kvalitním studijním materiálům a pod vedením profíků v oboru, jsem kurz Poradce pro výživu zakončila úspěčně.

Mohu jen doporučit 🤓😊“

Simona Franzová
14.6.2022
Poradce pro výživu

Skvělý kurz. Perfektní tým lektorů s obrovským rozsahem znalostí.
Proti jiným kurzům, které jsem kdy absolvovala, po celou dobu ojedinělý individuální přístup.

Lektoři nemají problém přidat dobu navíc, když něčemu nerozumíte nebo něco nepochopíte.

Nemůžu jinak než doporučit.

Už teď se těším na jejich další semináře.“

Jana Jedličková
12.3.2022
Akreditovaný kurz výživového poradce